لایک جایگزین عاطفه می‌شود!

پنجشنبه 17 اردیبهشت 1394 — م س - نظر


یک روان شناس گفت: پیشرفت تکنولوژی و در دسترس بودن فضای مجازی، شکاف عاطفی بین اعضاء یک خانواده را رقم می زند.


وسایل ارتباطی جمعی مانند رادیو، تلویزیون، گوشی و ... همه برای استفاده بشر ساخته شده اند. اما چگونگی استفاده از آنها بسیار مهم است.

به وجود آمدن فضاهای مختلف مجازی و استفاده بی رویه و اعتیاد به این شبکه ها ارتباط عاطفی بین اعضای خانواده را تحت الشعاع قرار داده است.

گفت و گو و معاشرت والدین با فرزندان می تواند جایگزین فضاهای مجازی شود و اعضای خانواده با هم صمیمی تر شوند.


تولد دوباره انسان ...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

انسان وجود پر از گناه خود را در ماه مهمانی خدا با اشک های توبه شب های قدر می شوید و جوانه های گل انسانیت را آبیاری می کند تا در بوستان فطر، روح پاک شده از زنگار روزگار را در کنار شاخ و برگ های استجابت دعا برویاند.

 تنفس در هوای پاک رمضان انسان را تا مرز عبودیت سوق می دهد و ذکر قنوت نماز فطر پله ای می شود برای عروج روح از بدن و رسیدن به معشوق. و چه زیباست رویا رویی پروردگار و روح پاکی که از ازل بر بردن انسان دمیده شد.

عید بندگی و پاکی مبارک...

پوستر تولد دوباره انسان

جدایی فرهادی از اخلاق ...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

دختران در فیسبوک

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

خانواده های نا مبارک !

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر


این روزها  بعضی از  خانواده ها دیگه  آسمونی نیستند  !
صدای جنگ و دعوا و توهین و . . .
تربیت های ناصحیح و فرهنگ های زشت از غرب آمده . .
بی توجهی والدین نسبت به حجاب فرزند  و عدم آموزش اصول . .
پرتوقعی و در عین حال بی مصرفی فرزندان  . .
عدم احترام به پدر و مادر . .

بنگاه دروغ سازی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

تلنگری به تمام همسنگران مجازی

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

جنگ نرم

سجده بر کوروش کبیر

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

سجده بر کوروش کبیر


در تصویر حکاکی شده برسنگهای تخت جمشید هیچکس عصبانی نیست، هیچ کس سوار بر اسب نیست. هیچ کس درحال تعظیم نیست. در بین این همه پیکر تراشیده شده حتی یک تصویر برهنه نیست. یادمان باشدکه چه بودیم وچه شدیم. اینا رو واسه اونایی گفتم که تا از حجاب حرف میزنی پای تمدن رو وسط میکشند، برا اونایی که به قول خودشون فهمیده هستند و روشنفکر و میرن برا کوروش سجده می کنند.

دوست دختر عزیز تر از همسر...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

خسته و کوفته از راه رسید و در خونه رو باز کرد به امید اینکه خانمش با روی خوش به استقبال بیاد و بهش خداقوت بگه تا خستگیش گرفته بشه. اما خبری از خانمش نبود.

باز هم با دختر همسایه رفته بود بیرون. فشار روحی بدی بهش وارد شد و خستگی توی جسم و روحش موند. چند دقیقه بعد خانمش با چهره ای بزک کرده و لباس های تنگ در خونه رو باز کرد.

بجای روی خوش و چهره ایی آرامش بخش، برای شوهرش بوی عرق و خستگی و کلافگی به جا مونده از پوشیدن لباس های تنگ رو هدیه آورده بود.

 

دوست دختر عزیز تر از همسر...

 

مرد خونه وقتی دید همسرش مثل همیشه بجای اینکه باعث دلگرمی اون بشه باعث خوشحالی مرد های چش چرون توی خیابون شده حسابی عصبانی شد.

به فکر راه انداختن یه دعوای حسابی بود که صدای پیامک گوشی اومد. دختری که چند روز پیش باهاش آشنا شده بود پیام داده بود و نوشته بود: سلام عزیزم کجایی؟ خسته نباشی. خبر منو نمی گیری؟ دلم برات تنگ شده...

لبخند رضایت بخشی به چهره مرد خونه اومد و بیخیال تمام اتفاقات و همسرش شد و مشغول اس ام اس بازی با دوست دختر محبوب دلش شد و محبت هدیه داد و محبت هدیه گرفت...

پ,ن: متأسفانه دلیل بیشتر طلاق ها و مشاجره های زوج های جوان عدم توجه به نیاز های روحی همدیگر هست و تنها چند جمله محبت آمیز از شخص دیگه ای می تونه زمینه ساز خیلی از جدایی ها باشه.

خداییش امروز برا خدا چیکار کردیم؟

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

خداییش امروز برا خدا چیکار کردیم؟


دوستان نظرتون چیه هرشب قبل خواب کارهای روزگذشته رو مرور کنیم و ببینیم چقدر کار خوب انجام دادیم و چقدر کار بد. ببینیم واقعا بنده خوبی برا خدا بودیم یا نه؟ بیایم گناهامون و خوبی هامون رو بشمریم ببینیم آمار کدوم بیشره. شاید یه مقدار خجالت کشیدیم. هرکی موافقه از همین امشب بسم الله ...

صندوقی برای امام زمان (عج)

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

شده تابحال بخواین کاری برا امام زمان (عج) انجام بدین اما نتونین یا راه و روشش رو بلد نباشین یا استعداد انجامش رو نداشته باشین؟

خب راه حل چیه؟ دست رو دست هم بگذاریم؟ نه هر کسی در حد و توان خودش میتونه برا امام زمانش کاری کنه. به عنوان نمونه من شخصاً برای امام زمانم یک صندوق راه انداختم. یک پاکت نامه برداشتم و هر ماه یه مبلغی هرچند کم رو توی اون به نیت خرج در راه امام زمان (عج) قرار میدم تا روز موعودش برسه و اون پول رو برای حضرت خرج کنم.


صندوقی برای امام زمان (عج)


دلیل اینکارم هم این هست که در آخرالزمان و در زمان ظهور پول خیلی ارزشمند میشه و چه بهتر هست که از الان کم کم یه مبلغی رو برای اون زمان که انشاالله به لطف خداوند نزدیک هم هست آماده کنیم. همین کار خودش کلی ارزش داره.

ناگفته نمونه از زمانی که اینکارو کردم الحمدالله برکت رزقم زیاد شده. آخه تا قبل اینکار یه مقدار دخل و خرجم جور در نمیومد اما حالا الحمدالله خیلی بهتر از قبل شده. انشاالله بهتر هم میشه.

چرا معطلین؟ بسم الله یه پاکت بردارین و حتی شده از این ماه با یک پانصدی شروع کنین...

کمک به یتیمان و نیازمندان در شب یلدا - سیاست تعطیل

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

یلدا را به نور قرنها قدمت جاری نگه داریم، شب یلدا، این شب زایش مهر و میترا، شب زایش نور و روشنائی بر تو ایرانی مبارک.
یادمان باشد مهربانی زبانیست که ناشنوا می تواند بشنود و نابینا می تواند ببیند. فرهنگ و انسانیت ایرانیان از باستان چراغ روشنی را در گیتی افروخته و امروز ماکه خود را درگیر صفر ها و یک ها کرده ایم باید چراغ این فرهنگ و انسانیت را با نوازش سر انگشتانمان بر صفحه کلید سرد و یخ زده روزگار روشن نگاه داریم...


کمک به یتیمان و نیازمندان در شب یلدا - سیاست تعطیل


به مناسبت شب یلدا معبر سایبری فندرسک از همه ایرانیان با هر تفکر و نگرش و مذهبی دعوت می کند تا مهربانی های خود را برای یک دقیقه بیشتر خندیدن به یتیمان و نیازمندان در طرح انار شب یلدا هدیه بدهیم. سهم هر ایرانی یک دانه انار مهربانی. با استعانت از مولا علی (ع) به صورت حضوری یا به صورت آنلاین که لیست بعضی از موسسات خیریه در ادامه مطلب آمده در این طرح شرکت نماییم. علی علی یا علی

با ذکر یک صلوات و انتشار این مطلب در این طرح خداپسندانه شرکت نمایید.

حق و با طل

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

حق و با طل

سخنان دکتر عباسی خوب، بد،‌ زشت...

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

چند وقتی است که بعضی از سایت ها کلیپی چند ثانیه ای از یک سخنرانی چندیدن دقیقه ای مربوط به سال 1385 را از دانشمند و استراتژیست کشور جناب دکتر حسن عباسی پخش کردن و تیتر زده اند توهین دکتر عباسی به اهل بیت و آنچنان با آب و تاب مشغول پخش و توهین به ایشون هستند که گویی وی یک آدم بی دین و لامذهب و کافر و ازخدا بی خبر هست. بنا به درخواست دوستان برای روشنگری بیشتر در این مطلب به این موضوع می پردازم.

بنده مثل خیلی ها این کلیپ را نگاه کردم و کل سخنرانی ایشون در اون مراسم را گوش دادم. اصلی ترین منظور آقای عباسی این بوده است که بعضی ها اصل را ول کرده اند و به فرع چسبیده اند. دکتر عباسی در این سخنرانی به شرح منتظر واقعی امام زمان (عج) می پردازند و ما را با رفتارهای اشتباه در زمان انتظار آشنا می کنند. در ادامه ایشان این رفتارهای اشتباه را ربط می دهند به انحرافات عزادار های ما در ایام محرم. در معبر سایبری فندرسک در این خصوص قبلا بحث شد که چرا بعضی ها در هنگام عزاداری لباس در می آورند.


بنده به شیوه بیان دکتر عباسی اعتراض دارم و بهتر بود ایشون هنگام نام بردن از فرزندان و اهل بیت امام حسین (ع) با لحنی بهتر آن بزرگواران را خطاب می کردند اما با اصل حرف ایشان مخالف که نیستم هیچ بسیار موافق هستم.

سخنان دکتر عباسی خوب، بد،‌ زشت...


زیرا معتقد هستم و واقعاً برای این حقیر روشن شده است که دشمنان اسلام و اهل بیت در پی تزریق انحرافات در عزاداری ها و در شیوه انتظار ما هستند. آقای دکتر عباسی درواقع به ما گفتند ما شاهراه را نباید گم کنیم. اینکه ما اصل قیام امام حسین (ع) را کنار بگذاریم یعنی انحراف. یعنی پوچ شمردن قیام امام حسین (ع) و این خود توهینی بزرگتر به اهل بیت (ع) نسبت به حرف هایست که دکتر عباسی زده اند است.

اما نکته اصلی این ماجرا اینجاست که عده ای خود را مرید امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) می دانند اما در برابر برادر دینی خود چنان برخوردی می کنند که با دشمنان اسلام نکرده اند. این از مرام اهل بیت (ع) دور است. این توهین ها این بی ادبی ها نسبت به کسی که سالهاست خارچشم خیلی از دشمنان دین و انقلاب بوده اند بسیار زشت است. اینجاست که ما تازه می فهمیم دشمن چقدر ریشه ای کار کرده است تا مارا به جان هم بیندازد و کسی که این همه روشنگری برعلیه دشمنان داشته اند را به دست خودمان تخریب کند.

موضوع انشاء پورشه چیست؟+صوت عمو پورشه سوار

چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

دانش آموز : به نام خدا

پورشه ماشینی است که ددی ها آنرا برای بچه هایشان می خرند. ددی های پولدار وقتی تعداد فالو های صفحه اینستا گرام بچه هایشان زیاد می شود برای جایزه دادن به آن ها برایشان پورشه می خرند.

بچه پولدار ها هم با پورشه ویراژ می دهند و در خیابان ها جلوی چشمان ما دور دور می کنند و ما فقط حسرت می خوریم و از دور دست به پورشه بچه پولدارها نگاه می اندازیم و برای هم کلاس می گذاریم که یک پورشه دیده ایم.

جدیدا مد شده است بچه پولدار ها وقتی ددی هایشان برایشان پورشه می خرند از سر شکم سیری با جمعی ازدوستان یا دوست دخترشان در خیابان با سرعت بالا رانندگی می کنند تا شاید تصادف کنند و بمیرند تا صفحه اینستاگرامشان بیشتر فالو شود.

دیشب وقتی به بابایم گفتم من هم پورشه می خواهم به من گفت اگر تمام زندگی مان را بفروشیم نمی توانیم چراغ راهنمای پورشه را بخریم و تو هم سعی کن وقتی پورشه میبنی از وسط خیابان بیایی کنار چون قیمت آینه بغل آن به اندازه دیه ات هست ولی اگر درس هایت را خوب بخوانی و بیشتر کارکنی قول می دهم برایت دفتر بخرم تا بتوانی انشایت را درآن بنویسی...


موضوع انشاء پورشه چیست؟+صوت عمو پورشه سوار

دارد غلط درون لغت نامه دهخدا

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر


دارد غلط درون لغت نامه دهخدا

باید نوشت روبروی عشق کربلا...!


دعا برای امام زمانمون......

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

جسارت حد و مرز نمی شناسد؛ به خصوص در وادی جهالت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

در خانه تنی چند از اصحاب رسول الله هم بودند اما هیچ کس به اندازه فاطمه (س) شایسته دفاع از حریم پیامبر نبود. فاطمه (س) حلقه میان نبوت و ولایت بود.
وقتی آتش از در خانه بالا رفت؛ عمر، آتش بیار معرکه ابوبکر، آن چنان به حریم نبودت لگد زد که گل میخ های در از سینه فاطمه خونین و شرم آگین در آمد و انسانیت از جنین هستی ساقط شد؛ وقتی که فریاد فاطمه (س)، از میان در ویوار به آسمان رفت: " فضه مرا دریاب."
پیش از این اگر کسی صدایش را در خانه پیامبر بالا می برد وحی نازل می شد که، پایین بیاورید صدایتان را.
علی (ع) که حال فاطمه اش را دید؛ برق غیرت در چشم های خشمناکش درخشید. خندق وار حمله کرد. عمر را بلند کرد و بر زمین کوبید و چون شیر غرید: "ای پسر صحاک! قسم به خدا که اگر مامور به سکوت نبودم؛ به تو می فهماندم که هتک حرمت پیامبر یعنی چه. "
و از روی عمر بلند شد تا خشم عنان تحملش را تصاحب نکند.
به خود نیامدند و از رو نرفتند. عمر و غلامش قنفذ و دیگران ریسمان در گردن علی (ع) افکندند تا او را برای بیعت گرفتن به مسجد ببرند. ریسمان در گرن حق خورشید، طناب بر گلوی حق...مظلومیت محض!


جسارت حد و مرز نمی شناسد؛ به خصوص در وادی جهالت

شب یلدا

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

چه فرقی می کند در روضه شهادت باشی یا در میان خانواده ات؟

وقتی کودکی منتـظر محبــت توست.

امــا فرق می کند در جایی باشی که خواست اهل بیت است

 و موجب خوشنودی خانواده ات...


 شب یلدا


متنفر هستم از افرادی که مدام می خواهند دین و آیین های مذهبی مارا در مقابل سنت های باستانی ایران قرار بدهند و دانسته یا ندانسته کاری کنند تا مردم از دین و مذهب ما زده بشن.


یلدا از لحاظ دینی نیز مورد تایید قرآن و اهل بیت است چراکه یکی از اهداف بزرگ این شب صله رحم است که ثواب بسیاری از آن یاد شده است تاجایی که رسول خدا(ص) فرمودند:

«به حاضر و غایب امتم و به کسانی که در پشت مردان و رحم زنان هستند (آن‌هایی که هنوز به دنیا نیامده ‌اند) تا روز قیامت سفارش می ‌کنم که صله رحم را به جا آورند، اگر چه راهشان به سوی هم ‌دیگر یک سال فاصله داشته باشد؛ زیرا صله رحم از دین است.»

اما حالا که یلدای امسال مواجه شده با شب شام غریبان رسول اکرم (ص) و امام حسن (ع) میتونیم کاری کنیم که ثواب بیشتری از این شب ببریم و موجب خوشنودی اهل بیت هم بشیم. مثل رفتن به شیرخوارگاه ها و سرکشی از یتیمان. حتی اگر نمیتونیم اونجا حضور داشته باشیم به نیابت از خانواده هزینه ای که میخواد صرف خرید بعضی از اجناس سفره شب یلدا بشه رو هدیه کنیم به این اماکن.

یادمان باشد چهره دین را با بعضی از برخورد های افراطی تخریب نکنیم...

کارگردان قلاده های طلا

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

چهره واقعی اسرائیل

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

خلیج همیشه پارس

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

همه باهم برای یک هدف

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

خواهـــــــــــــرم گاهی به زیر پایت نگاه کن

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

ما همه سرباز توایم...

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

راهی که هست

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

محکم تر از قبل ایستاده ایم

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

............

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

حجاب جهاد در حمایت از حریم ولایت

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر

مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه!

سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 — م س - نظر


یک کارشناس علوم رفتاری دانشگاه شهید بهشتی با مطالعه بر روی صدها جوان ایرانی به این نتیجه رسیده که مردان ایرانی مصرف کننده 12 درصد لوازم آرایشی زنانه هستند.
مجید ابهری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نتایج این پژوهش نشان می دهد برخی از لوازم و مواد آرایشی و بهداشتی مانند شامپو، کرمهای مرطوب کننده و ضد آفتاب، مام و اسپره های بدن میان زنان و مردان مشترک است. همچنین برخی از مردان از ژل مو، ادکلن، رنگ مو و کرمهای برنزه کننده پوست نیز استفاده می کنند.
وی افزود: متاسفانه آمارها نشان می دهد که مردان به ویژه جوانان گرایش زیادی به استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی زنانه برای زیبایی خود پیدا کرده اند به نحوی که از کرم پودرهای سفید کننده، خط چشم و حتی "اپیلیدی" هم استفاده می کنند.
این پژوهشگر آسیبهای اجتماعی به جوانان توصیه کرد به جای استفاده از لوازم آرایشی زنانه برای زیباتر شدن از عطرهای خوشبو کننده استفاده کنند تا بوی بد بدن که ناشی از تحمل گرما، فعالیت زیاد بدن در حین کار و پیاده روی در ترافیک شهری است موجب آزار دیگران نشود.

1 2 3

درباره وبلاگ

اکنون فرهنگ اسلام ناب که انقلاب اسلامی براساس آن بنیان نهاده شده است،
دقیقاً هدف تهاجم دشمنان اسلام قراردارد.
و با ساخت این وبلاگ سعی در تقویت عقاید و منش اسلامی داریم.

آخرین پست ها

نویسندگان

نظر سنجی

به نظر شما مطالب این وبلاگ تا چه اندازه مفید بود ؟

آمار

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :

دانشنامه مهدویت

لوگوی دوستان

دیگر امکانات

Online User

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic